אוסטאופתיה לנשים בהריון:

 

במהלך ההריון האישה תעבור שינויים מורפולוגיים ופיזיולוגיים על מנת לאפשר התפתחות התינוק. שינויים אלה בגוף האישה ישנו את תמיכותיה, את יציבה ויכולים להוביל לכאב ו / או להפרעות תפקודיות. מעקב אוסטאופתי לאורך כל ההריון יסייע לגופה של האישה ההרה להסתגל לסביבתו החדשה. הטכניקות המשמשות הן עדינות מאוד ומתאימות באופן מושלם לכל שלב בהריון.
במהלך השליש הראשון, הטיפול יופנה יותר לוויסות המערכת הצמחית במטרה להגביל, במיוחד, הפרעות עיכול, בחילות והקאות או אפילו עצבנות.
במהלך השליש השני, דיכוי האיברים כדי להקל על התפתחות הרחם מגביל את תנועות הסרעפת העלולות לגרום לבעיות עיכול ונשימה בפרט. לאחר מכן המטרה של האוסטאופת היא להחזיר תנועתיות למבני האגן, הבטן והחזה השונים על מנת לשפר את גמישות הרקמות סביב הרחם.
לבסוף, במהלך השליש השלישי, הטיפול האוסטאופתי מטרתו לשמור על תנועתיות טובה של הרקמות השונות תוך הקפדה על כך שאין מבנים לחוצים מדי או מעט מדי. בסוף ההריון, האוסטאופת מבטיח כי גופה של האם לעתיד יהיה מוכן ללידה על ידי כיוון הטיפול בה במיוחד על שיחורר אזור המותן, האגן, עצם הזנב והשרירים הפרינאאליים.

לידה היא שלב שדורש את כל הכוח והאנרגיה של האם לעתיד. התייעצות אוסטאופתית בשבועות שלאחר הלידה תאפשר בעיקר התאוששות טובה יותר מהבעיות השונות הקשורות ללידת התינוק (השלכות אפידורליות, הבעת בטן, אפיזיוטומיה, ניתוח קיסרי וכו ‘), הנקה ללא כאבים ושיקום פריניאלי אופטימלי.

האינדיקציות להתייעצות באוסטאופתיה להאישה ההרה והאם הצעירה:

מעקב הריון:
– בחילה והקאה
– הפרעות עיכול: מחלת ריפלוקס במערכת העיכול (GERD), עצירות, נפיחות
– הפרעות במחזור: בצקת, רגליים כבדות
– הפרעות נשימה: קוצר נשימה
– כאב: עצם העצה, פוביס, עצם הזנב, המותן, הגב, הצלעות, צוואר, כאבי ראש, רצועות, עצב סכיאטיקה, מפרק כף היד
– נפילות, טראומה
– הכנה ללידה

לאחר לידה:
– אפידורל
– אפיזיוטומיה
– צלקת קיסרית
– האכלה בחלב
– הפרעות עיכול
– כאב בעקבות הלידה
– הכנה לשיקום פריניאלי

טיפול לנשים בהריון