איך מתרחש הטיפול האוסטאופתי?

שלב 1 - שאלון

תחילת הטיפול האוסטאופתי ממוקד בשאלון על המטופל. הבנת המטופל הינו שלב משמעותי ביותר להצלחת הטיפול. אני מאמין שכל מקרה שונה בין מטופל למטופל לכן חובה לקיים שאלון מדויק ומעמיק.
על סיבת הפנייה בהתחלה: כרוניות של הכאב, סימנים המגדילים או מקטינים, תקופות של הכאב וכו '… על המטפל לדעת כל מה שיכול לקשר את הסיפור שלך לסיפור של כאב. ואז על ההיסטוריה הטראומטית, הניתוחית, הרפואית והמשפחתית של המטופל. לבסוף סקירה מהירה של תחומי הגוף השונים מתוך דאגה הוליסטי.

אוסטאופת למבוגרים
שלב 2 - בדיקה גופנית

לאחר מכן המטפל בוחן אותך: עמידה, שכיבה, בדיקות ניידות אקטיבית, בדיקות פאסיביות, בדיקות התנגדות וכו'.
האוסטאופת מעריך את הגמישות של המפרקים ורקמות הגוף למצב את הבעיה.
זה דורש ידע אנטומי, פיזיולוגי ובעיקר טכני מאוד יסודי. 

טיפול אוסטאופתי
שלב 3 - הטיפול

לבסוף, לאחר זיהוי התפקוד לקוי, המטפל יכול לעבור לטיפול:
טיפול באוסטאופתיה מתבצע באמצעות ידיים המפעילות פעולה מכנית על הגוף.
הטכניקות הטיפוליות שמפחידות לרוב את הציבור הן טכניקות "סטרוקטורליות"("THRUST") כביכול.
טכניקות אלה עשויות לגרום למפרק "פופ" או "קנק", אשר בשום אופן לא מסכם את המניפולציה. חייב להבין שמטרת המניפולציה היא ליידע את המבנה, בכדי להחזיר את הגמישות איך שהייתה אמור להיות.

אחרי טיפול אוסטאופתי
שלב 4 - לאחר הטיפול

לאחר העזרה של האוסטאופת, הגוף מבצע עבודת ויסות. 2-3 הימים שלאחר מכן, אתה עלול להרגיש עייף, נבוך בגלל הדלקת העוקבת אחר הטיפול האוסטאופתי. אזורים מתוחים משתחררים ויכולים להרגיש תחושת כאבים וכאבים. יתכן אפילו הגזמה של הפרעות תפקודיות. תופעות אלה לא צריכות להימשך יותר מ- 48-72 שעות. זה מהיום הרביעי או החמישי שאנחנו רואים את השיפור. במהלך השבועיים הבאים הגוף ימשיך לשנות את שיווי המשקל שלו עד שהוא יתייצב במצב שזו תהיה התוצאה האמיתית של הפגישה. זו הסיבה שאנחנו חייבים תמיד לחכות מספר ימים או שבועות לפני עוד פגישה בכדי לגרום לגוף להתרגל לאיזון החדש שנמצא.
עם זאת, למקרים אקוטיים התשובות חיוביות יותר במהירות מכיוון שלחוסר האיזון לא הספיק להתיישר במלואן. לפתולוגיה כרונית הטיפול יכול להיות ארוך יותר (מספר מפגשים) גם אם הכאב מפנה את מקומו מהימים הראשונים מכיוון שהרגעה של הכאב לא אומרת בהכרח ריפוי.